FOTO: Srdce Pobaltia zahalené čarom Vianoc

Autor: Samuel Vaterka | 22.12.2015 o 23:22 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  520x

Bratislava, Viedeň, Paríž ... a čo takto Riga? Pri cestovaní za vianočnou náladou netreba zabúdať na mesto, kde bol v 16. storočí ozdobený prvý vianočný stromček. Hlavné mesto Lotyšska sa medzi svetovými metropolami nestratí.

Ktoré európske mesto je to najlepšie na navodenie nefalšovanej vianočnej nálady? U Slovákov je nepochybne najobľúbenejšia neďaleká Viedeň. Tá je vskutku úchvatná a každému prajem zažiť ju práve v tomto období. Zároveň si však myslím, že by bolo chybou geograficky sa obmedzovať a zostať len v neďalekom Rakúsku, resp. strednej Európe. Prečo neupustiť uzdu fantázii a nevybrať sa o čosi ďalej?

Či už budete súhlasiť alebo nie, pre mňa je mojou vianočnou srdcovou záležitosťou hlavné mesto Lotyšska, nazývané tiež Parížom Pobaltia - Riga. Možno si poviete, že je to tak trošíčku "od ruky", no vzhľadom na skutočnosť, že od 15. decembra do konca marca už druhý rok tamojšia letecká spoločnosť prevádzkuje linku Riga-Poprad/Poprad-Riga (prípadne linku s prestupom cez Varšavu), nie je to až takým problémom. Transport do tejto krajiny síce vyjde o čosi drahšie ako do spomínanej Viedne, no po nákupe perníčkov, punču či iných vianočných dobrôt a darčekov vám v konečnom dôsledku zostane v peňaženke porovnateľná čiastka (dámam možno žiadna) :).

Povedal som si, že z môjho výletu do tejto krajiny spravím krátky fotoblog, tak vás nebudem zaťažovať ďalšími faktami a ľahko dostupnými informáciami a prejdem rovno k ukážke toho ako to v súčasnosti v tejto krajine vyzerá.

(Všetky fotografie boli nasnímané v Old Town, Riga)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?